Paz. Tem 14th, 2024

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yoğun bombardımanları sürerken, abluka altındaki kentte yaşanan insanlık dramına BM sessiz kalamadı. BM yetkilisi Martin Griffiths yaptığı açıklamada, “Gazze’nin üzerinde ölüm hayaleti dolaşıyor.” ifadelerini kullanarak “Su, elektrik, gıda ve ilaç olmazsa binlerce kişi ölecek.” dedi.

Birleşmiş Milletler (BM), su, elektrik, gıda ve ilaç olmazsa İsrail ablukası altındaki Gazze’de binlerce kişinin öleceği uyarısında bulundu.

 

“GAZZE’NİN ÜZERİNDE ÖLÜM HAYALETİ DOLAŞIYOR”

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardımlar Koordinatörü Martin Griffiths, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Griffiths, “Gazze’nin üzerinde ölüm hayaleti dolaşıyor.” ifadelerini kullandı. “Su, elektrik, gıda ve ilaç olmazsa binlerce kişi ölecek.” uyarısında bulunan Griffiths, bunun gerçek durum olduğunun altını çizdi.

BM'den Gazze uyarısı: Su, elektrik, gıda ve ilaç olmazsa binlerce kişi ölecek

BIDEN’DAN “FİLİSTİNLİLER ACI ÇEKİYOR” MESAJI

ABD Başkanı Joe Biden, ABD başkanlık makamına ait “POTUS” kullanıcı adlı X hesabından Filistin odaklı mesajı paylaştı. Şimdiye kadar katı İsrail yanlısı tutumuyla dikkati çeken Biden, “Filistinlilerin çoğunun Hamas’ın korkunç saldırılarıyla bir bağlantıları olmadığını göz ardı etmemeliyiz. Filistinliler onlar (Hamas) yüzünden açı çekiyor.” açıklamasında bulundu.

BM'den Gazze uyarısı: Su, elektrik, gıda ve ilaç olmazsa binlerce kişi ölecek

“İSRAİL’İ DURDURUN”

Biden’ın mesajının altına paylaşım yapan X kullanıcıları, “Yön değişimi mi var?”, ” O zaman ne duruyorsunuz? İsrail’i durdurun”, “Buna rağmen İsrail için savaş gemisi yolluyorsunuz” tarzında farklı yorumlar yaptı.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir