Paz. Tem 21st, 2024

Çin’de seyahat eden bir adam, dönerken 68 adet ikinci el iPhone’u ülkesine götürmeye çalıştı. Telefonları vücudunun çeşitli yerlerine yapıştıran şahsı yürüyüşündeki gariplik ele verdi.

Artan akıllı telefon fiyatları tüm ülkelerde sorun teşkil etmeye devam ediyor. Birçok kişi kaçak yollarla kendi ülkelerine ucuz akıllı telefon sokmanın peşine düşüyor. Özellikle “kaçak iPhone” kavramı telefon piyasasına iyice yayılmış durumda. Çin’de bir adam ise akıllara durgunluk veren bir yöntem denedi. Onlarca ikinci el iPhone’u vücuduna yapıştıran adam gümrük görevlileri tarafından yakalandı.

BACAKLARINA VE GÖBEĞİNE YAPIŞTIRDI

Söz konusu şahıs, Çin’den satın aldığı ikinci el ucuz iPhone modellerini kendi ülkesine götürmek istedi. Fakat 1 ya da 2 adet değildi. Toplamda 68 adet ikinci el cihaz satın alan adam, iPhone’ların hepsini vücuduna yapıştırdı. Üst üste ve yan yana bacaklarına, göbeğine telefonları yapıştıran adam üzerine bol kıyafetler giydi ve yola koyuldu.

YÜRÜYÜŞÜNDEKİ GARİPLİĞİ FARK ETTİLER

Tabi vücudunuza yapışık 68 adet iPhone ile yürümek hiçte kolay değil. Çünkü tüm bu cihazların bir iPhone 14 olduğunu varsayarsak adamın üzerinde toplamda 11 kilogram ağırlığında akıllı telefon bulunmaktaydı. Aşırı bol giyinmesi de iyice dikkat çekmesini sağladı. Çinli memurlar yürüyüşünde ve giyinişindeki gariplikleri fark edince adamı durdurdu.

CİHAZLARA EL KONULDU

Gümrük görevlileri gerekli arama ve üst taramalarını yaptıklarında şok edici gerçekle karşılaştı. Kaçakçılık yapmaya hazırlanan şahsın üzerinde tahminen toplamı 11 kilogram gelen 68 adet iPhone vardı. Şüphelinin göz altına alındığı, Çin tarafından cihazlara el konulduğu belirtildi.

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir